Google

در این وب سایت


تغذیه و سلامت
رژیم غذایی سالم و تاثیر آن بر سلامت و بهبود بیماری ها - نوع تغذیه و سبک زندگی است که سلامتی پایدار را به ارمغان می آورد


مستند " غذا مهم است " به تاثیر غذا بر پیشگیری و درمان بیماری ها پرداخته است . سقراط ، بنیانگزار طب نوین می گوید : " بگذارید غذایتان ، دارویتان باشد " ولی متاسفانه امروزه آموزش تغذیه در دانشکده های پزشکی بسیار محدود انجام می شود و غالب پزشکان بر تاثیر شگفت نوع تغذیه بر ایجاد و درمان بیماری ها آگاهی کاملی ندارند .
تغذیه ما عامل اصلی و اولیه سلامت یا بیماری ماست . با اصلاح سبک تغذیه ای خود می توانیم از بسیاری از بیماری ها مانند
بیماری های قلبی عروقی ، سرطان و بیماری های خود ایمنی ، دیابت و ..... جلوگیری و یا آن ها را درمان نماییم .
دارو برای درمان بیماری است به شرط آنکه بیماری براثر سوء تغذیه و مصرف غذاهای آسیب رسان نباشد . در این موارد فقط کافی است نوع رژیم غذایی اصلاح شود و نیازی به مصرف دارو نیست . استفاده از میوه و سبزیجات و مقادیر بالای ویتامین C سال هاست که بوسیله برخی پزشکان برای کنترل و درمان سرطان بکار رفته و نتایج بسیار بهتری از روش های مرسوم فعلی مانند شیمی درمانی داشته است .
در ادامه مطلب ، منتخبی از نکات مطرح شده در مستند " غذا مهم است " را مطالعه کنید .
بگذارید غذایتان دارویتان ودارویتان ، غذایتان شود .
سقراط از بنیانگزاران پزشکی نوین بود . وی که در یونان و در 400 سال قبل از میلاد می زیست معتقد بود که بدن انسان ، توانایی ذاتی برای درمان خود دارد و کافی است که مواد آسیب رسان از راه تغذیه به بدن وارد نگردد .
ولی متاسفانه امروزه پزشکان ، آموزش کافی در مورد تغذیه نمی بینند و برای درمان هر بیماری قرصی تجویز می کنند و این همان چیزی است که مورد نظر و مطلوب صنعت تجاری داروسازی است .
کمتر از 6 درصد پزشکان در آمریکا در طی تحصیلات دانشگاهی خود مطالبی در باره تغذیه می آموزند . امروزه در آمریکا میلیاردها دلار صرف هزینه عمل قلب باز می شود در صورتی که با هزینه بسیار پایین تری می توان تعییر سیک زندگی و اصلاح رژیم غذایی را تبلیغ کرد که موجب پیشگیری و درمان بیماری های قلبی می شود .
در بریتانیا  در هرسال حدود ده هزارنفر جانشان را بر اثر عوارض ناشی از مصرف داروها از دست می دهند در صورتی که این آمار در مورد تعداد افرادی که در سوانح رانندگی جانشان را از دست می دهند 3500 نفر است . ولی آیا نگرانی در مورد خطرات ناشی از عوارض داروها به همان اندازه تلفات رانندگی است ؟ میزان تلفات سالیانه ناشی از بیماری و سرطان پروستات در بریتانیا  9000 نفر است ولی باز هم نگرانی و سر و صدا در باره آن بیشتر از تلفات ناشی از عوارض دارویی است . خطرات ناشی از عوارض دارویی یک مخاطره پنهان شده از دید جامعه است .
انجمن پزشکی آمریکا اعلام کرده که هرسال حدود 106 هزار نفر در این کشور جان خودشان را بر اثر عوارض داروها از دست می دهند .
25 درصد تبلیغات تلویزیونی در آمریکا مربوط به داروها است .
تجربه نشان داده که در مورد بیماری های مزمن ، درمان های غیر دارویی موثرتر از درمان های دارویی است . در حقیقت در بیماری های مزمن ، دارو فقط علائم بیماری را تخفیف می دهد و در ریشه کن کردن ریشه های بیماری ، موفق نیست .
مصرف مقدار فراوان از غذاهای حاوی
ویتامین B3 موجب درمان درجاتی از بیماری افسردگی می گردد همان طور که مصرف فراوان میوه و سبزیجات که حاوی ویتامین C هستند موجب پیشگیری و درمان سرماخوردگی می گردد . مصرف مقدار کافی بادام هندی می تواند در درمان افسردگی موثر باشد چون حاوی مقدار زیادی ویتامین B3 است .
دارو برای درمان بیماری است به شرط آنکه بیماری براثر سوء تغذیه و مصرف غذاهای آسیب رسان نباشد . در این موارد فقط کافی است نوع رژیم غذایی اصلاح شود و نیازی به مصرف دارو نیست .
میزان تراکم استخوان انسان های امروزی ، کمتر از میزان تراکم استخوانی اجساد مومیایی شده فراعین مصری است چون سبک زندگی و تغذیه ای امروزه منجر به پوکی استخوان می شود . ردپای آفت کش هایی مانند DDT که سال هاست منسوخ شده اند هنوز در استخوان و بافت های بدن انسان وجود دارد چون آن ها هنوز به صورت تجزیه نشده در طبیعت وجود دارند .
اگر ما از مغزمان عکس بگیریم میزان قابل توجهی از تجمع جیوه را در بافت مغز می توانیم مشاهده کنیم که این بیشتر به علت پرکردگی های دندان با آلیاژ آمالگام است که حدود نیمی از آن از جیوه تشکیل شده است .
دکتر گرسون موفق شده بود نیمی از بیماران سرطانی خود را تنها با استفاده از میوه و سبزی و غذاهای گیاهی ارگانیک درمان کند . این در حالی است که مواد شیمی درمانی که امروزه برای مقابله با سرطان استفاده می شوند خود سرطان زا و بسیار آسیب رسان هستند .
متاسفانه در بسیاری از کشورها درمان سرطان با مواد غذایی بصورت رسمی ممنوع است و تنها درمان های مجاز برای سرطان ، جراحی ، شیمی درمانی و پرتو درمانی است .
روستایی های ژاپنی ها که سبک تغذیه ای سنتی  گیاهی و دریایی را دارند در تمام دنیا کمترین آمار ابتلا به سرطان را دارند . در صورتی که هنگامی که همین ژاپنی ها به آمریکا و جوامع غربی آمده و سبک غذایی غربی را انتخاب می کنند بعد از مدتی ریسک ابتلا به سرطان در آن ها بالاتر رفته و مانند بقیه افراد می گردد . در ژاپن ، ریسک ابتلا به سرطان سینه در زنان تنها یک درصد است ولی این آمار در زنان در جوامع غربی به 13 درصد می رسد .
یکی از پزشکان اظهار می دارد که بجای استفاده از شیی درمانی در درمان سرطان خیلی بهتر است که از تزریق وریدی مقدر زیادی ویتامین C استفاده شود . مثلا روزانه 30 یا  60 یا حتی 100 میلیگرم ویتامین C را از طریق وریدی به بیمار تزریق کنیم. ویتامین C در دز بالا می تواند بطور مستقیم سلول های سرطانی را مورد هدف قرار دهد ، بدون آنکه به سلول های سالم آسیب برساند و یا عوارض جانبی متععد ناشی از شیمی درمانی را ایجاد نماید . پزشکانی که کار تحقیقاتی درمان سرطان با ویتامین C را دنبال می کنند  ویتامین C را  در مقادیر بسیار بالا حتی تا 250 هزار میلیگرم بطور 24 ساعته از طریق وریدی به بیماران تزریق نموده اند بدون آنکه عوارض جانبی محسوسی مشاهده نمایند ( اظهار شده در قسمت سوم مستند " غذا مهم است " ) فقط در مقادیر بسیار زیاد ، بیمار مقداری احساس سبکی در سر پیدا کرده است . این در حالی است که قبلا بیان شده بود که تزریق روزانه  بیشتر از 100 میلیگرم ویتامین C ، کلیه ها را از کار می اندازد. ولی پزشکانی که سال های زیادی است از مصرف ویتامین ها در درمان سرطان استفاده می کنند اعتقاد دارند که استفاده از مقادیر زیاد ویتامین C ، نقش بسزایی در کنترل سرطان و بهبود شرایط و بالا بردن کیفیت زندگی بیماران سرطانی دارد .
گیاهانی هستند که خاصیت ضد سرطانی دارند . گیاهانی هستند که ضد تهوع هستند . گیاهانی هستند که ضد افسردگی هستند . گیاهانی هستند که به تخفیف تهوع و خستگی  و عوارض ناشی از شیمی درمانی کمک می کنند .
  درمان بیماری ها با رژیم تغذیه ای 
  مطالب بیشتر در باره سرطان
مطالب بیشتر در باره ویتامین ها 

مطالب دیگری از سایت

آیا مکمل های ویتامین می تواند جایگزین دریافت ویتامین ها از یک رژیم غذایی باشد ؟ ادعاهای اشتباه یک دانشمند برجسته
مراحل مختلف خواب و راه کارهایی برای افزایش کیفیت خواب
آپنه خواب یا وقفه تنفسی در خواب چیست ؟
دانلود کتاب " راز سلامتی و شادابی با تغذیه میوه و گیاهان "
نقرس
برگشت اسید معده به مری (GERD یا ریفلاکس معده ) و فتق معده چگونه اتفاق می افتند
بیضه ها و عمل اسپرم سازی و بیماری واریکوسل ( اتساع عروق بیضه ) را بشناسیم .
معرفی و دانلود کتاب " پرورش سبزیجات سالادی "

 
موضوع : تغذیه در درمان بیماری ها ، 
نشانک ها: سرطان، ویتامین ها،
پیوندها : لینک ویدئو اول در آپارات، لینک ویدئوی دوم در آپارات، لینک ویدئوی سوم در آپارات،

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه مجاز می باشد
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات